Gładzie szpachlowe

Gładzie szpachlowe to grupa nowoczesnych materiałów budowlanych służących do wygładzania ścian wewnątrz i na zewnątrz budynków. Podstawowym składnikiem gładzi szpachlowej jest gips, który stanowi materiał wiążący oraz kreda, dolomit, plastyfikator oraz specjalny spowalniacz schnięcia.

Gładzie doskonale radzą sobie ze ścianami pokrytymi klasycznym tynkiem cementowo-wapiennym oraz są stosowane do wykończenia płyt gipsowo kartonowych.

Rodzaje gładzi szpachlowych

W naszej hurtowni budowlanej znajdą Państwo różnego typu gładzie szpachlowe dostosowane do Waszych potrzeb. Wśród gładzi najchętniej wybieranych przez Klientów kupujących materiały budowlane są m.in. gładzie gipsowe, gładzie cementowe, gładzie polimerowe oraz gładzie cementowo-wapienne. Gładzie szpachlowe wykonane z gipsu naturalnego lub syntetycznego zapewniają idealną gładkość powierzchni i satysfakcjonujący efekt wizualny. Świetnie sprawdzają sie również do niwelowania drobnych nierówności. Zaletą gipsowych gładzi szpachlowych jest również fakt, że po ich nałożeniu powierzchnia może być poddawana obróbce na mokro. Gładzie wyprodukowane na bazie gipsu naturalnego mają najczęściej kolor biały lub jasnoszary, a na bazie syntetycznego – kolor kremowy lub żółtawy. Gipsowa gładź szpachlowa jest stosowana w różnego rodzaju wnętrzach, na podłożach mineralnych, w razie potrzeby łatwo się obrabia i szlifuje.

Naszym Klientom zapewniamy fachowe doradztwo przy wyborze gładzi szpachlowych dostępnych w naszej ofercie.